Mi x*y^2 (x) x szerinti első deriváltja?

más alakban: x * y(x) * y(x)
2019. máj. 11. 15:55
 1/4 A kérdező kommentje:
illetve annak, hogy sin y(x) ?
2019. máj. 11. 15:59
 2/4 anonim ***** válasza:

A láncsazbályt kell alkalmaznod. Jelöljük az eredeti függvényedet f-el, azaz


f(x) = x*y^2, ahol y=y(x).


Ekkor df/dx = y^2 + x*2*y*dy/dx.

2019. máj. 11. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:

"illetve annak, hogy sin y(x) ?"


itt pedig legyen g(x)= sin y(x)


Az x szerintti derivált: dg/dx=cos(y(x))*dy/dx.


A lényeg mindig az, hogy a belső fv. deriváltjával szorozni kell, ez az amit láncszabály néven tanultatok. (Bocs az előző válaszomban lévő elgépelésért.)

2019. máj. 11. 21:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó, már értem. Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!!
2019. máj. 12. 12:50