X*e^x első és másodrendű deriváltja mi lesz, és miért?


2018. jan. 8. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom x*e^x-re gondolsz. Ki kell parcintani, told be Wolfram alphába, az kiköpi. De Google is...
2018. jan. 8. 23:36
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

x*e^x + e^x

és

x*e^x + e^x + e^x.


Az első simán a szorzat deriváltjára vonatkozó szabály miatt: (f*g)' = f*g' + f'*g; a második pedig az összeg deriváltjára vonatkozó szabály miatt: (f + g)' = f' + g'.

2018. jan. 8. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

f(x) = x*e^x


1) Első derivált:


Mivel szorzat alapú a függvény, ezért a következő deriválási szabály alapján járunk el:


(f*g)' = f'*g + f*g'


- x deriváltja: 1 (pontosabban 1x^0, ami egyenlő 1-el)

- e^x deriváltja: e^x


f'(x) = 1*e^x + x*e^x = e^x + x*e^x


2) Második derivált:


Na ez egy kicsit összetettebb lesz: Az első deriváltunk két függvénynek az összege, ezért tagonként deriváljuk:


(f+g)' = f' + g'


- Az első tag e^x, deriváltja: e^x

- A második tag két függvénynek a szorzata, ezért alkalmazzuk rá az ismert deriválási szabályt: (f*g)' = f'*g + f*g'. Tehát a második tag deriváltja: 1*e^x + x*e^x = e^x + x*e^x


f''(x) = e^x + e^x + x*e^x

2018. jan. 9. 00:01