Tegyünk egy, kettő, illetve három zárójelet a 7-6-5-4-3-2-1= 0 műveletsorba úgy, hogy mindegyik esetben igaz egyenlőséget kapjunk. Hogyan oldanád meg?

2019. máj. 10. 17:05
 1/1 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%

7-6-(5-4-3)-2-1=0

7-(6-5)-4-(3-2)-1=0

(7-6)-(5-4)-(3-2-1)=0

2019. máj. 10. 17:32