Hány g 50 m/m%-os kénsavat lehetne előállítani, ha vízben 210 g SO3-t oldanánk fel? Tételezzük fel, hogy az átalakulás teljesen végbemegy!


2019. máj. 10. 09:42
 1/2 A kérdező kommentje:
128,625g jött ki, ez jó?
2019. máj. 10. 09:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sajnos, ez hogy jött ki?


Ugye 210 g SO3 az 210/80 mol = 2,625 mol. Ez vízben oldódva 2,625 mol kénsavat képez. (SO3 + H2O = H2SO4) A H2SO4 tömege így 2,625*98 g = 257,25 g. Mivel 50 %-os oldatot akarunk így a teljes oldat tömege 257,25 g * 2 = 514,5 g.

Egyéblént ha a eleve van 210 g SO3, akkor az abból keletkező kénsav tömege nem lehet kisebb, mint az eredeti tömeg, ebből rögtön látszik, hogy elszámoltad valahol.

2019. máj. 10. 14:53