400 gr mészből hány gr égetett mészt lehet előállítani?

Úgy szól a kérdés a feladatban, hogy 400 gr mészkőből hány gr égetett mész keletkezhet? Számítás, egyenlet és megoldás is kéne holnapra. Kérlek, valaki adjon egy normális választ!!

2019. febr. 27. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

mészégetés: CaCO3 = CaO + CO2

1 mol CaCO3 bomlásakor 1 mol CaO keletkezik.

CaCO3 moláris tömege 40+12+3*16=100 g/mol.

400 g mészkő anyagmennyisége a moláris tömeggel: 400/100=4 mol

4 mol CaCO3 bomlásakor 4 mol CaO keletkezik.

CaO moláris tömege 40+16=56 g/mol.

4 mol CaO tömege a moláris tömeggel: 4*56=224 g.

2019. febr. 27. 22:12