Úgy szól a kérdés a feladatban, hogy 400 gr mészkőből hány gr égetett mész keletkezhet? Számítás, egyenlet és megoldás is kéne holnapra. Kérlek, valaki adjon egy normális választ!!2019. febr. 27. 17:48
1/1 anonim válasza:
mészégetés: CaCO3 = CaO + CO2
1 mol CaCO3 bomlásakor 1 mol CaO keletkezik.
CaCO3 moláris tömege 40+12+3*16=100 g/mol.
400 g mészkő anyagmennyisége a moláris tömeggel: 400/100=4 mol
4 mol CaCO3 bomlásakor 4 mol CaO keletkezik.
CaO moláris tömege 40+16=56 g/mol.
4 mol CaO tömege a moláris tömeggel: 4*56=224 g.