2321o3ijoasidio1 kérdése:

Ezt az egyenletet hogy kell megoldani?


[link]


Így hogy kettő 5-ös van nem tudom hogy tüntessem el az egyiket.


2019. ápr. 28. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

2 * 5^x + 15 * 5^x = 425


17 * 5^x = 425 / osztom 17-el


25 = 5^x


5^2 = 5^x ... az exponenciális függvény monotonitása miatt


x = 2

2019. ápr. 28. 00:36
 2/4 anonim ***** válasza:
aki lepontozott az ne csak pofázzon hanem mondja el a megoldást is, ha olyan kva okos.
2019. ápr. 28. 00:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra. Infantilis balfaxokkal nem lehet mit kezdeni...


Jó a levezetésed, és ez a lényeg.

2019. ápr. 28. 01:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2019. ápr. 28. 14:02