F(x)=-sin(x+pi)

Hogyan kellene megrajzolnom mert egyatalan nem ertem?


2019. ápr. 22. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alap sin(x) függvényt kell ábrázolni, annyi különbséggel, hogy ábrázolás előtt transzformálni kell:


-a belső +pi miatt el kell tolni balra pi-vel

-a külső negatív előjel miatt tükrözni kell az x-tengelyre

2019. ápr. 22. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:

"a belső +pi miatt el kell tolni balra pi-vel"


És ha balra veszi fel az x-tengely irányát?


Egyébként meg nem kell csinálni semmit, mert ránézésre látható hogy -sin(x+pi)=sin(x) minden x-re...

2019. ápr. 23. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:

"És ha balra veszi fel az x-tengely irányát?"


Akkor ennyi erővel azt is megkérdezhetted volna, hogy mi van akkor, hogyha ráadásul lefelé veszi fel az y-tengelyt... Meg ha a lap aljától 62,358°-os szögben az egyiket, és arra merőlegesen a másikat...


Persze, fel lehet venni fordított irányban is, de kérdem én; minek? Azért azt mindenki tudja, hogy "balról-jobbra", illetve "lentről-felfelé" nőnek a számok, így a koordináta-rendszert is eszerint szokás felvenni (ha mást nem mondunk).


"Egyébként meg nem kell csinálni semmit, mert ránézésre látható hogy -sin(x+pi)=sin(x) minden x-re..."


Ha viszont így van, akkor miért is volt neked azzal problémád, hogy balra vagy jobbra kell tolni? Ugyanazt kapja...


Egyébként meg nem lehet ránézésre látni... Ha így lenne, akkor nem kellene megtanulni a hozzá kapcsolódó dolgokat...

2019. ápr. 23. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg nem lehet ránézésre látni.."


Hogy te nem látod ránézésre, attól más még láthatja nem?

2019. ápr. 23. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy újfent nem sikerült megérteni, hogy mit írtam... Nem fogom magam törni, teljesen felesleges...
2019. ápr. 23. 22:23