2019. ápr. 21. 20:26
1/1 vurugya béla válasza:
Szerintem valamit elírtál.
Az az összeg egy mértani sorozat első 2020 elemének összege. Zárt alakban (Sn összegképlettel):
a= √7(√7^2020 - 1)/(√7 - 1) = √7(7^1010 - 1)/(√7 - 1)
a√7-a=a(√7 - 1)= √7(7^1010 - 1) de ez nem négyzetszám, és az egyenlőség túloldala sem az!