2019. ápr. 21. 19:23
1/3 anonim válasza:
Az A szám biztosan páratlan, emiatt csak úgy tudod felírni két prímszám összegeként, hogyha az egyik a 2, így a másik szám a 4^1009-1 kell, hogy legyen. Erről nem nehéz belátni, hogy nem prímszám.
2/3 anonim válasza:
A páratlan, tehát ha két egész szám összegeként akarod felirni, akkor az egyiknek párosnak, a másiknak páratlannak kell lennie. A páros szám nem prím. Bizonyítás vége. Még az lehetne, hogy a páros szám 2, de akkor a páratlan 2^2018-1, ami nem prím. Ez külön bizonyítást igényel. 2^n-1 alakú szám akkor prím, ha n prím.
3/3 vurugya béla válasza:
Nem kell ehhez ilyen óriási tétel! csak annyi, hogy a^2-b^2=(a+b)(a-b)
4^1009 - 1 = (2^1009)^2 - 1^2 = (2^1009+1)(2^1009-1)
tehát nem prím...