FIZIKA Legfeljebb hány femtojoule (10^ (-15) J) mozgási energiára tehet szert az elektron a 10kV-os anódfeszültsegű röntgencsőben? (Az elektron töltése e= 1,6•10^ (-19) C, az elektron tömege m=9,1•10^ (-31) kg).

2019. ápr. 18. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak nem SZOTE? 😂
2019. ápr. 18. 23:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugye mozgási energiát kérdeznek, és a feszültség pedig egységnyi töltésen végzett munkaként van definiálva, tehát logikus, hogy a munkatételt alkalmazzuk. Az elektron mozgási energiájának megváltozása így legfeljebb

ΔE = W = U*q = (10 kV)*(1,6e-19 C) = 1,6 fJ

lesz, ha tényleg végig megy a csövön.

2019. aug. 7. 15:25