2019. ápr. 18. 14:03
2/2 anonim válasza:
Ugye mozgási energiát kérdeznek, és a feszültség pedig egységnyi töltésen végzett munkaként van definiálva, tehát logikus, hogy a munkatételt alkalmazzuk. Az elektron mozgási energiájának megváltozása így legfeljebb
ΔE = W = U*q = (10 kV)*(1,6e-19 C) = 1,6 fJ
lesz, ha tényleg végig megy a csövön.