Valaki fizika hővezetés, hőátadás feladatok?
Ezekben a feladatokban szeretnék segítséget kérni:
1.: A külső levegő hőmérséklete 10,2°C. A 1,2 mm vastag bőrruha alatt a hőmérséklet 12°C, Majd a 0,75 cm vastag pamut ruhanemű alatt már 36°C. A pamut hővezetési együtthatója 0,07 W/(m·K). Számítsuk ki a bőr hővezetési tényezőjét!
2.: Egy 1 mm átmérőjű szigetelt vezetéken áram folyik, melynek hatására a vezetékben méterenként 15,7 J hő keletkezik másodpercenként. A szigetelőanyag 0,2 W/(mK) hővezetőképességű és 0,1 mm vastagságú. Becsüljük meg a szigetelőanyag belső és külső felülete közötti hőmérsékletkülönbséget! Használjuk fel azt, hogy hővezetéssel időegység alatt átjutó hő az anyagi minőségen túl csak a felület nagyságától, a réteg vastagságától és a réteg határain lévő hőmérsékletkülönbségtől függ.
3.: Egy tojásfőzésre használatos alumínium edény falvastagsága 2 mm. Hasonlítsa össze az új és a már 0,2 mm vízkőréteggel fedett tojásfőzőn a hőáramlás sebességét! A vízkő hővezetési együtthatója közel 0,2 Wm-1K-1, és Al= 210 Wm-1K-1.
4.: Szabadban –10°C-os hőmérsékleten, egy nagy tartályban vizet tartanak, melynek tetején jégréteg van. Mekkora a jégképződés sebessége (cm/óra egységekben), amikor a jég 1 cm, ill. 10 cm vastag? A hőátadás folyamatát befolyásolja a levegő és a jég közötti α1=50 2 W mK , hőátadási tényező, a jég λ=2,21 W mK hővezetési együtthatója és az α2=250 2 W mK a jég-víz közötti hőátadási tényező. A k hőátbocsátási tényező és az állandók kapcsolata d vastagságú jég esetén: 1 𝑘 = 1 𝛼1 + 𝑑 𝜆 + 1 𝛼2 . Tegyük fel, hogy a tartály falán keresztül nincs hőcsere, és a víz 0 C-os.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!