3 kg 40%-os konyhasóoldatt keverünk 5kg 60%-os konyhasóoldattal. Hány százalékos lesz a keverék?


2019. márc. 25. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A 3 kg-os oldatban 0,4*3 kg só lesz,

az 5 kg-os oldatban pedig 0,6*5 kg só lesz.

Ez összesen (0,4*3 + 0,6*5) kg só összesen (3 + 5) kg oldatban.


Így megy?

2019. márc. 25. 16:08
 2/2 anonim ***** válasza:

3*40+5*60=x*(3+6)

120+300=8*x

420=8x

X=420/8=52,5%-os lesz a keverék.

2019. márc. 25. 16:15