Két liter 30%-os sóoldatba fél liter 60%-os sóoldatot keverünk. Hány százalékos lesz a keverék?

2019. jan. 27. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:

2*30+0,5*60=2,5*x

90=2,5*x

x=36

36%-os a keverék

2019. jan. 27. 13:53