2015. jan. 18. 19:16
1/3 anonim válasza:
12 liter 45%-os-ban az oldott anyag: 12*0,45= 5,4 l
16 liter 20%-os-ban az oldott anyag: 16*0,2= 3,2 l
A keverék mennyisége: 12+16 liter= 28 liter
A keverékben lévő oldott anyag: 5,4 l + 3,2 l = 8,6 l
A keverék térfogatszázaléka: 8,6 / 28 =0,3071 > 30,71%
Mivel az oldott anyag mennyisége 8,6 liter, amely a 20%-a a keveréknek, így 8,6/0,2= 43 liternek kell lennie a teljes keveréknek. Vagyis 43-28=15 l vizet kell még hozzáönteni.
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. jan. 18. 22:26