Összekevertünk 12 liter 45%-os és 16 liter 20%-os oldatot. Hány %-os lett a keverék? Hány liter vizet öntsünk még a keverékhez, hogy az oldat 20%-os legyen?


2015. jan. 18. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

12 liter 45%-os-ban az oldott anyag: 12*0,45= 5,4 l

16 liter 20%-os-ban az oldott anyag: 16*0,2= 3,2 l

A keverék mennyisége: 12+16 liter= 28 liter

A keverékben lévő oldott anyag: 5,4 l + 3,2 l = 8,6 l

A keverék térfogatszázaléka: 8,6 / 28 =0,3071 > 30,71%


Mivel az oldott anyag mennyisége 8,6 liter, amely a 20%-a a keveréknek, így 8,6/0,2= 43 liternek kell lennie a teljes keveréknek. Vagyis 43-28=15 l vizet kell még hozzáönteni.

2015. jan. 18. 19:24
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. jan. 18. 22:26
 3/3 Lex01 válasza:
Köszi így 7 évvel később XD
2022. ápr. 27. 19:50