4ax-28a-bx+7b
Eddig jutottam el, bár nem biztos, hogy jó:
4a(x-7)-b(x+7)
2019. márc. 18. 16:42
1/7 anonim válasza:
Próbáld meg úgy is, hogy megcseréled az utolsó két tagot:
4ax-28a+7b-bx.
3/7 A kérdező kommentje:
2es! Ez azért jön ki így, mert plusz*plusz az mínusz?
(x-7)(x+7) az x-7 lesz?
2019. márc. 18. 17:07
4/7 anonim válasza:
-b-t kell kiemelni nem csak simán b-t:
-bx+7b=-b(x-7)
Ellenőrizd le mindig ha nem jön ki jól hogy nem rontottál-e el egy előjelet.
5/7 A kérdező kommentje:
Valaki le tudná vezetni az elejétől a tagok megcserélése nélkül?
2019. márc. 18. 17:40
6/7 anonim válasza:
4ax-28a-bx+7b=4a(x-7)-b(x-7)=(4a-b)(x-7)
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 18. 18:03