Kiemelés csoportosítással! Mi lesz a végeredmény?


4ax-28a-bx+7b


Eddig jutottam el, bár nem biztos, hogy jó:


4a(x-7)-b(x+7)



2019. márc. 18. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy is, hogy megcseréled az utolsó két tagot:

4ax-28a+7b-bx.

2019. márc. 18. 16:51
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
A végeredmény (4a-b)(x-7).
2019. márc. 18. 16:58
 3/7 A kérdező kommentje:

2es! Ez azért jön ki így, mert plusz*plusz az mínusz?


(x-7)(x+7) az x-7 lesz?

2019. márc. 18. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:

-b-t kell kiemelni nem csak simán b-t:

-bx+7b=-b(x-7)

Ellenőrizd le mindig ha nem jön ki jól hogy nem rontottál-e el egy előjelet.

2019. márc. 18. 17:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Valaki le tudná vezetni az elejétől a tagok megcserélése nélkül?
2019. márc. 18. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
4ax-28a-bx+7b=4a(x-7)-b(x-7)=(4a-b)(x-7)
2019. márc. 18. 18:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 18. 18:03