Mennyi a végeredmény, és hogyan?


2/3+1/2=8x.

Gondolom közös nevező, de a 8x-et is közösnevezőre kell hozni, vagy elég csak a bal oldalt?


2018. febr. 28. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A törtek közös nevezőre hozásával nem végzel semmilyen műveletet, csak átalakítod más formára a számot. Ettől még ugyanannyi marad az adott szám értéke. 1/2 = 2/4. Tehát a számok külön-külön átalakíthatóak.
2018. febr. 28. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:

2/3 = 4/6

1/2 = 3/6


4/6 + 3/6 = 8x

7/6 = 8x

x = 7/48

2018. febr. 28. 18:14
 3/3 anonim válasza:

2/3+1/2=8× |közös nevezőre hozzuk

4/6+3/6=8× | összevonunk

7/6=8× | *6

7=48× | :48

7/48=×


a 8x-et is lehet hatodokra bővíteni, de felesleges, ha biztos vagy magadban, ha nem akkor tedd meg ezt a lépést is.

2018. márc. 17. 22:10