2/3+1/2=8x.
Gondolom közös nevező, de a 8x-et is közösnevezőre kell hozni, vagy elég csak a bal oldalt?
2018. febr. 28. 17:59
1/3 anonim válasza:
A törtek közös nevezőre hozásával nem végzel semmilyen műveletet, csak átalakítod más formára a számot. Ettől még ugyanannyi marad az adott szám értéke. 1/2 = 2/4. Tehát a számok külön-külön átalakíthatóak.
2/3 anonim válasza:
2/3 = 4/6
1/2 = 3/6
4/6 + 3/6 = 8x
7/6 = 8x
x = 7/48
3/3 anonim válasza:
2/3+1/2=8× |közös nevezőre hozzuk
4/6+3/6=8× | összevonunk
7/6=8× | *6
7=48× | :48
7/48=×
a 8x-et is lehet hatodokra bővíteni, de felesleges, ha biztos vagy magadban, ha nem akkor tedd meg ezt a lépést is.