Nem is házi kérdés, csak nem illett más kategóriába.
A kutyámnak szeretnék venni vitamincseppeket.
114 ml van összesen az üvegben; 0,5 ml = 10 csepp.
A kutyámnak 1,5 ml-t kell adnom naponta, az első 2 hétben duplán, tehát 14 napig 3-3 ml-t.
Mennyi napra lenne elég ez a 114 ml?
Nagyon köszönöm annak aki segít!!
2019. márc. 14. 23:18
1/2 anonim válasza:
Az első két héten akkor (14 nap)*(3 mL/nap) = 42 mL fogy, marad 114 mL - 42 mL = 72 mL. Ez még (72 mL)/(1,5 mL/nap) = 48 napra elég, összesen tehát 48 + 14 = 62 napra.
De azért az adagolásnak simán lehet egy 5-10%-os hibája, szóval 55-70 nap simán elképzelhető.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a számolást a levezetéssel együtt! :) Elsőre nekem is ez jött ki, de aztán túlgondoltam, hogy biztos-e és összezavartam saját magam. Ment a zöld!
2019. márc. 14. 23:35