A kettes számrendszerben felírt 11100 szám tízes számrendszerbeli alakja 56.

Mit jelent ez a kettes számrendszer? Mennyi lenne ennek a tízes számrendszerbeli alakja?



2019. márc. 4. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Kettes számrendszer: [link]

Tízesbe átváltva: 11100(2) = 1*2^5 + 1*2^4 + 1*2^3 = 56(10)

Tehát igaz az állítás. Szerintem elírták a megoldást.

2019. márc. 4. 20:20
 2/3 anonim ***** válasza:
SZERK.: valóban HAMIS, benéztem én is (111000-nak néztem), javítva: 11100(2) = 1*2⁴ + 1*2³ + 1*2² = 28(10)
2019. márc. 4. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 56 a kettes számrendszerben 111000.

A kettes számrendszer helyiértékes számrendszer: JOBBRÓL BALRA haladva minden egyes számjegy a 2 eggyel nagyobb hatványát fejezi ki (2 a nulladikon=1-től kezdve). A kettes számrendszerben ábrázolt szám értékét úgy kapjuk meg, hogy összeadjuk azokat a kettő-hatványokat, amelyek helyiértékénél 1 áll (ez azt jelenti, hogy VAN értéke). Például:

1111111111= 512+256+128+64+32+16+8+4+2+1=1023 vagy


1010011011 = 512 + 128 + 16 + 8 + 2 + 1 = 667

tehát itt a válasz azért hamis, mert a kettes számrendszer utolsó számjegye, ami egyet ér az 0,tehát nem adunk hozzá az értékhez a tizes számrendszerben semmit. Az utána balra következő, ami 2-t ér az is nulla,tehát megint nem adunk hozzá a tizes számrendszerben értéket. A balra harmadik számjegy,ami 4-et ér az egy 1-es, itt azt jelenti, hogy VAN, tehát hozzáadunk 4-et., A negyedik számjegy 8-at ér annak VAN értéke, tehát hozzáadunk 8-at, a legelső szám a 16-os értéken áll, mivel VAN jelzése van (1-es) tehát a 16-ot is hozzáadjuk. Így :4+8+16=28 és nem 56.

2019. márc. 4. 21:21