Segit valaki Valoszinűség számitásos feladatokban?


Azt mondta a tanár, hogy kombinatorikai képleteket is használjunk ahol lehet.


1. Mennyi a valószinűsége annak, hogy ha két dobokockával dobunk, a két szám összege osztható 6-tal?


2. Mennyi az esélye annak, hogy egy 6 számjegyből álló szám páros számjegyei különböznek?



2019. márc. 4. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összeg hat az alábbi esetekben jöhet ki:

1+5;2+4;3+3;4+2;5+1

Az összeg 12 csak 6+6 esetben jöhet ki.

Tehát a kedvező esetek száma 6, összes esetek száma 36 igy p=6/36=1/6.


Hatjegyű páros számok: 9*10*10*10*10*5 db van. Ezek között amelyeknek a számjegyei különböznek:

0-ra végződő: 9*8*7*6*5

2-re végződő: 8*8*7*6*5

Ugyanígy a 4-re, 6-ra és 8-ra végződőket kiszámod.

A keresett valség:

(9*8*7*6*5+8*8*7*6*5*4)/(9*10*10*10*10*5)


Na ennyire voltam képes sörözésből hazajövet.

2019. márc. 5. 04:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz!
2019. márc. 5. 19:09