Azt mondta a tanár, hogy kombinatorikai képleteket is használjunk ahol lehet.
1. Mennyi a valószinűsége annak, hogy ha két dobokockával dobunk, a két szám összege osztható 6-tal?
2. Mennyi az esélye annak, hogy egy 6 számjegyből álló szám páros számjegyei különböznek?
2019. márc. 4. 19:28
1/2 anonim válasza:
Az összeg hat az alábbi esetekben jöhet ki:
1+5;2+4;3+3;4+2;5+1
Az összeg 12 csak 6+6 esetben jöhet ki.
Tehát a kedvező esetek száma 6, összes esetek száma 36 igy p=6/36=1/6.
Hatjegyű páros számok: 9*10*10*10*10*5 db van. Ezek között amelyeknek a számjegyei különböznek:
0-ra végződő: 9*8*7*6*5
2-re végződő: 8*8*7*6*5
Ugyanígy a 4-re, 6-ra és 8-ra végződőket kiszámod.
A keresett valség:
(9*8*7*6*5+8*8*7*6*5*4)/(9*10*10*10*10*5)
Na ennyire voltam képes sörözésből hazajövet.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz!
2019. márc. 5. 19:09