Legelső órás statisztika feladat kérdés?


Kérdésem az lenne, hogy;

A gimiben 100 diákot véletlenszerűen kiválasztottak kérdőív kitöltésére. A kérdőívet kitöltők között 2 mozijegyet sorsolnak ki úgy, hogy az összes nevet tartalmazó dobozból 2 nevet kihúznak. Mi a valószínűsége annak, hogy Bálint és Miklós kapja a jegyeket? Valamint ez ismétlés nélküli kombináció / ismétlés nélküli permutáció? A számítás folyamata érdekelne leginkább, és a benne lévő logika. Köszi a válaszokat!



2019. márc. 4. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Hipergeometrikus eloszlás. Bálint és Miklós ketten vannak, és közülük mindkettőket kiválasztják, ez itt a kedvező eset.

P = (2 alatt 2)*(98 alatt 0)/(100 alatt 2).

2019. márc. 4. 11:18
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

1/(100 alatt 2)=2/9900


Ha ez nem világos akkor számold ki annak a valószínűsegét, hogy elsőnek Bálint majd másodiknak Miklós kapja meg a jegyet és az eredményt szorozd meg kettővel (a két gyerek sorrendjének felcserélhetősége miatt).

1/100 * 1/99 *2=2/9900

2019. márc. 4. 11:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elég nehezen megy eddig ez a tantárgy, pláne, hogy csak a feladat kérdései vannak fent, a megoldások nem, így ellenőrizni sem tudjuk.. na mindegy. Még egyszer köszi!
2019. márc. 4. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk ez gimnázium 11. osztályában volt a tanév végén.
2019. márc. 4. 14:16