Segítenék az alábbi szöveges feladatokban?


A feladatokat kijegyzeteltem de az egyenletek nem sikerült felállítanom. Ebben kérnék segítséget.

1. feladat

Egy 4800m hosszú körpályán ugyanazon helyről, egyírányba, egyszerre indul jét motoros. Az egyik sebessége 35m/s, a másiké 40m/s. Mennyi idő múlva ,,körözi" le a gyorsabb motoros a lasssúbbat? Hány métert tesznek meg ez alatt az idő alatt?


2. feladat

Két madár repül egymással szemben. Az egyik sebessége 20m/s, a másiké 18m/s. Milyen távol lesznek egymástól a találkozásuk előtt 2 másopperccel, ha 1565 m távolságból indultak el, és a gyorsabb madár 5 másodperccel később indult, mint a másik?

Köszönet annak aki időt szánt a feladatokra!



2019. febr. 9. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Jelölje a sebességeket v1 és v2, ahol legyen v2>v1. Ha a v1 sebességű motoros egy körrel marad le, akkor épp a kerületnyivel kevesebb utat tesz meg, ezért:


s=v1*t+K és s=v2*t.


Egyenlővé téve a két egyenletet adódóik az idő: t=K/(v2-v1).

Amiből könnyen látható a megtett út is. A 2-es motoros által megtett út: s2=v2*t. És s1=v1*t.


Eredmények: t=960 s; s2=38400 m; s1=33600 m.

2019. febr. 9. 13:30
 2/5 anonim ***** válasza:

2. Jelölje itt is v1 és v2 a madarak sebességét (v2>v1).


Az idődifferenciát jelölje Dt, ekkor a találkozásig megtett út:


s=v1*t+v2*(t-Dt), amiből a találkozásig eltelt idő:


t=(s+v2*Dt)/(v1+v2).


Hogy találkozás előtt hol vannak t1 idővel, (t1=2s) ahhoz bevezetjük a t2=t-t1 eltelt időt, és ezt visszaírjuk az út képletébe, így megkapjuk, hogy a találkozás előtt t1 ideig mennyi utat tettek meg a madarak:


s2=v1*(t-t1)+v2*(t-t1-Dt).


A madarak közötti távolság viszont nem ez, hanem:


sm=s-s2, ehhez már minden ki van számolva.

2019. febr. 9. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:

"Segítenék az alábbi szöveges feladatokban?"

Hát akkor segíts!

2019. febr. 9. 13:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj :D én hülye. Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 9. 14:03
 5/5 A kérdező kommentje:
*Segítenétek
2019. febr. 9. 14:07