Tudnátok segíteni ezekben a matek feladatokban?


A P = f(t) függvény megadja egy város lakosságát millió főben az 1970 óta eltelt évek függvényében.

(b) Írd föl azt a j függvényt f segítségével, amely megadja a város lakosságát tízezer főben,az 1985 óta eltelt évek függvényében!

(c) Mi a jelentése a g(x) = f(x) − f(x − 1) függvénynek?


A válaszokat/segítséget előre is köszönöm!



2018. dec. 23. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

(b) A darabra megadott értékből úgy lesz tízezres, hogy osztod a függvény 10.000-rel, így f(t)/10.000-at kapsz, itt t helyére 1970-től írhatsz egész számokat. Mi azt szeretnénk, hogy 1985-től adja meg az adatokat, ehhez az argumentumot 15-tel növeljük, így kapjuk az f(t+15)/10.000 függvényt. Ez adja meg, hogy 1985-től (t értéke 1970-től megy, ugye) mi volt a lakosság száma, és tízezres nagyságrendben, mivel az f darabra adta meg a lakosságszámot, és ezt osztottuk 10.000-rel.

Például ha f(t) szerint 1985-ben 2.500.000 fő volt, akkor az f(t+15)/10.000 szerint 1985-ben 250 tízezer fő volt.


(c) Azt mutatja meg, hogy két egymás utáni évben mennyit változott a lélekszám. Ha például 1970-ben 1.000.000 volt, 1971-ben 1.012.345, akkor f(1971)-f(1970)=1.012.345-1.000.000=12.345, és valóban ennyit változott 1970-ről 1971-re a lakosságszám.

2018. dec. 23. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! ☺️
2018. dec. 24. 13:44