0AsDsA0 kérdése:

Valaki tud segíteni ezekben a feladatokban?


Igaz v Hamis:

1. Két háromszög hasonló, ha megfelelő szögeik nagysága páronként egyenlő.

2. Két négyszög hasonló, ha megfelelő szögeik nagysága páronként egyenlő.

3. Két egyenlő szárú háromszög hasonló, ha egy-egy szögük egyenlő nagyságú.

4. Bármely, két szabályos sokszög hasonló.


Illetve ez:

Adott: a:b=3:4

c= 15

Mennyi az a és b?



2018. jún. 7. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Igaz

2. Hamis, számít a szögek sorrendje is.

60-60-120-120 fokos szögek esetén Ebben a sorrendben trapéz, 60-120-60-120 sorrendben paralelogrammát kapunk.

3. Hamis 20-80-80 és 80-50-50 fkos egyenlőszárú háromszögek nem hasonlóak

4. Igaz, ha oldalaik száma azonos.

Egy szabályos háromszög nem hasonló egy szabályos ötszöghöz.

De két szabályos hatszög mindig hasonló egymáshoz.



Mit jelöl az a,b, c?

2018. jún. 7. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:
A 2.-nál a megfelelő szögeik páronként egyenlőek, tehát a szögek sorrendje adott, de ettől még hamis(négyzet-téglalap)
2018. jún. 7. 17:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egy háromszög oldalait, szóval c oldal 15cm, az a és b oldal aránya 3:4
2018. jún. 7. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ez egy általános háromszög akkor végtelen megoldás van, viszont ha derékszögű, akkor a=9 és b=12
2018. jún. 7. 17:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy a 9 és 12 hogy jött ki? :) Jó,csak a metódusra lennék kíváncsi
2018. jún. 9. 21:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Pithagorasz-tétellel.


a^2+b^2=c^2


Ha a:b=3:4, akkor legyen a=3x, b=4x


(3x)^2+(4x)^2=15^2

9x^2+16x^2=225

25x^2=225

x^2=9

x=3


a=3*3=9

b=3*4=12

2018. jún. 12. 13:16