Tudna segíteni valaki ezekben a fizika feladatokban? Holnapra kell.


A számolós feladatok kellenének.

[link]

[link]

[link]


2016. nov. 9. 20:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Sikerült megtalálni 2 feladatlap megoldását és szépen le is van vezetve. Már csak a 2000. évi kellene, mert ott csak az első feladatot tudtam megoldani, a többi nem megy és nem is találom sehol a megoldásokat. SOS!
2016. nov. 9. 20:26
 2/3 Arp Du ***** válasza:

2. fűtőtelj. Q=c*m*deltaT

víz: c=4180J/kgK

100cm3= 0,1 dm3

1000kg/m3= 1 kg/dm3

m= sűrűség*térfogat= 1 kg/dm3 *0,1 dm3= 0,1 kg

deltaT=20K

Q= 8360 J


Q=8360J-val fűtik az alkoholt is

fajhő c=?

m=0,88 kg/dm3 *0,1 dm3= 0,088 kg

deltaT=43 K


3. sin 60= 1,5 *sin béta

0,58=sin béta

béta=35,5 fok

Plánparalel lemez-prizma pontnál van a képlet

[link]

2016. nov. 10. 22:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2016. nov. 20. 22:36