Középiskolai Fizikapéldatárból egyensúlyi feladatokban valaki tud segíteni?


Sziasztok!

Kéne egy kis segítség a következő feladatokban, mert már itt ülök felettük több mint 1 órája, de sehova sem jutok...

A 288., 280, 255. feladatban kéne a segítség.

Itt vannak a feladatok:


[link]

[link]

[link]


Bocsánat a gányadék minőségért de már nagyon ideges vagyok...



#házi #fizika #fizika példatár #egyensúly.merev test
2016. márc. 31. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:

288.


2 egyenletet lehet felírni a rendszerre


1. A nyomatékok a belső alátámasztás két oldalán egyenlőek.


G az ember súlya

F1: belső reakció Erő

F2: külső(szélső)reakció erő


G*4m=F2*1,2m

F2=2000N



2. Az akció erők összege és reakció erők összege megegyezik


G=F1+F2

600=F1-2000N Mivel G és F2 ellentétes irányúak)

F1=2600N

2016. márc. 31. 23:17