Sziasztok!
Kéne egy kis segítség a következő feladatokban, mert már itt ülök felettük több mint 1 órája, de sehova sem jutok...
A 288., 280, 255. feladatban kéne a segítség.
Itt vannak a feladatok:
Bocsánat a gányadék minőségért de már nagyon ideges vagyok...
2016. márc. 31. 21:31
1/1 anonim válasza:
288.
2 egyenletet lehet felírni a rendszerre
1. A nyomatékok a belső alátámasztás két oldalán egyenlőek.
G az ember súlya
F1: belső reakció Erő
F2: külső(szélső)reakció erő
G*4m=F2*1,2m
F2=2000N
2. Az akció erők összege és reakció erők összege megegyezik
G=F1+F2
600=F1-2000N Mivel G és F2 ellentétes irányúak)
F1=2600N