A paralelogramma két szomszédos oldala 12 cm és 8 cm A nagyobbikhoz tartozó magassága 5 cm. Mekkora a másik magassága?

Segítene valaki levezetni? Nem tudom hogy kell-e valamit felezni
2019. febr. 26. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Rajzold fel. Van két derékszögű háromszög, meg merőleges szárú szögek.


Egyszerűen adódik geometriailag hogy a keresett magasság 12*5/8 cm= 60/8cm = 7,5 cm.

2019. febr. 26. 19:26
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Az az igazság hogy a rajz nekem nem segít

Nem vagyok jó matekból :/

2019. febr. 26. 19:34