Segítene valaki levezetni? Nem tudom hogy kell-e valamit felezni2019. febr. 26. 12:31
1/2 anonim válasza:
Rajzold fel. Van két derékszögű háromszög, meg merőleges szárú szögek.
Egyszerűen adódik geometriailag hogy a keresett magasság 12*5/8 cm= 60/8cm = 7,5 cm.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Az az igazság hogy a rajz nekem nem segít
Nem vagyok jó matekból :/
2019. febr. 26. 19:34