2018. nov. 25. 19:56
1/7 anonim válasza:
Adottak a területképletek, mi a probléma?
2/7 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok a matekhoz és nem tudom higy mi a képlet
2018. nov. 25. 20:13
4/7 A kérdező kommentje:
Az mi??
2018. nov. 25. 20:31
6/7 anonim válasza:
Legyen a másik oldal x cm, ekkor az egyik oldal 2*x+5.
Kerület=283 cm= x+(2*x+5)+x+(2*x+5)=6x+10 ebből x=45,5 cm, tehát a paralelogramma oldala 45,5 cm és 96 cm.
m=(2*x+5-x)/5=(x+5)/5=10,1
terület= 96*10,1=969,6 cm^2
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 25. 23:13