Paraleloggramma egyik oldala 5 cm-rel magyobb, mint a másik oldal kétszerese, kerülete pedig 283cm a) Mekkorák a paralelogramma oldalai? B) mekkora a területe ha a hosszabikk oldalhoz tartozó magassága egyenlő a két oldal különbségének ötödével?


2018. nov. 25. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Adottak a területképletek, mi a probléma?
2018. nov. 25. 20:05
 2/7 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok a matekhoz és nem tudom higy mi a képlet
2018. nov. 25. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs fv. táblád?
2018. nov. 25. 20:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Az mi??
2018. nov. 25. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


59.oldal.

2018. nov. 25. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen a másik oldal x cm, ekkor az egyik oldal 2*x+5.

Kerület=283 cm= x+(2*x+5)+x+(2*x+5)=6x+10 ebből x=45,5 cm, tehát a paralelogramma oldala 45,5 cm és 96 cm.


m=(2*x+5-x)/5=(x+5)/5=10,1

terület= 96*10,1=969,6 cm^2

2018. nov. 25. 22:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 25. 23:13