Divi98 kérdése:

Egy paralelogramma két szomszédos oldala 16 cm illetve 12 cm hosszú. Mekkora a 16 cm-s oldalhoz tartozó magasság ha a 12 cm-s oldalhoz 8,4 cm-s magasság tartozik?

2012. nov. 4. 11:12
 1/1 BKRS ***** válasza:

A terület ugyanaz lesz akár melyik oldalból és annak magasságából számoljuk.

Jelölje m a 16cm-es oldalhoz tartozó magasságot.

16*m = T = 12*8,4

m = 12*8,4/16 = 6,3

2012. dec. 4. 21:56