1. Egy paralelogramma ket oldala 12 es 7 cm. A hosszabbik oldalhol tartozo magassag 3,5 cm. Mekkora a masik oldalhoz tartozo magassag?


2. Rombusz ket atlojanak a hossza 12 es 8 cm. Mekkora a kerulete es a terulete?


Bocsi az ekezet nelkuli irasert, csak mutassa meg valaki, hogy hogz tudnam kiszamolni, az eredmenyt en kiszamolom! Megkoszonnnnem :)))


2012. ápr. 25. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

T=a*m

T=12*3,5=42

42=7*m

6=m


T=e*f=12*8=96

6^2+4^2=a^2

7,21=a

K=4*a

2012. ápr. 25. 20:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom
2012. ápr. 25. 20:14