1. Egy paralelogramma ket oldala 12 es 7 cm. A hosszabbik oldalhol tartozo magassag 3,5 cm. Mekkora a masik oldalhoz tartozo magassag?
2. Rombusz ket atlojanak a hossza 12 es 8 cm. Mekkora a kerulete es a terulete?
Bocsi az ekezet nelkuli irasert, csak mutassa meg valaki, hogy hogz tudnam kiszamolni, az eredmenyt en kiszamolom! Megkoszonnnnem :)))
2012. ápr. 25. 19:52
1/2 anonim válasza:
T=a*m
T=12*3,5=42
42=7*m
6=m
T=e*f=12*8=96
6^2+4^2=a^2
7,21=a
K=4*a
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom
2012. ápr. 25. 20:14