Aki tudja, indokolást is írjon hozzá2019. jan. 30. 21:47
1/2 vurugya béla válasza:
A súlyvonalak harmadolják egymást. Legyen a 31-hez tartozó súlyvonal 3x, a 22-höz tartozó 3y. Keletkezik két derékszögű háromszög, ezekre:
15,5^2 = (2x)^2 + y^2
11^2 = x^2 + (2y)^2.
Ebből kijön x és y, abból meg (2x)^2 + (2y)^2 = c^2 miatt már jön a c oldal.
2/2 anonim válasza:
Egy rajz és néhány ötlet a megoldáshoz:
(Az eredmény is kileshető.)
Én néhány Pitagorasz-tételt írnék fel . . .