y(x) ugye az Ábel-függvény, és y(a*n+x)=y(x)+n.#egyenlet #összeadás #Ábel #lineáris #egyenletrendszer #addíció #függvényegyenlet #iteráció #iterálás #Ábel-függvény
2019. febr. 18. 20:38
1/3 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy y(x)=x/a.
2019. febr. 18. 20:46
2/3 A kérdező kommentje:
De ha már idetévedtetek, akkor megoldhatnátok a fenti egyenlet módosítottját:
y(a-x) = y(x)+1
2019. febr. 18. 23:08
3/3 anonim válasza:
Nemcsak az y=x/a jó, hanem y=x/a+konst. is. A 2.kérdésben amit írtál, annak szerintem nincs megoldása.