Hiperganius kérdése:

Valaki megtudná oldani és levezetni ezeket? Nagyon hálás lennék.


Egy 12 V-os áramforrás sarkaira sorban kapcsolunk egy 400 Ω és egy 600 Ω ellenállású fogyasztót. Határozzuk meg a fogyasztó áram erősségét és feszültségét.


Egy áramkörben párhuzamosan kapcsolunk egy 200 ohmos és egy 125 ohmos ellenállást. Az áramforrás feszültsége 12V. Számítsd ki az ellenállásokon átfolyó áram erősségét, valamint ezek teljesítményét!


Egy fogótekercs műszer 150 menetes 8 cm² területű tekercs 0,15T mágnesen indukciójú térben helyezkedik el, legnagyobb forgatónyomatékú helyzetben. A forgatónyomaték 7x10(minuszhatodikon) NxM. Mekkora áram folyik a műszer tekercsén?



2019. febr. 14. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
2019. febr. 14. 22:33
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Soros kapcsolásnál egyszerűen összeadod a két ellenállást, ezzel megkapod az egész áramkör ellenállását. R = U / I, tehát I = U / R

U1 = R1 * I, U2 = R2 * I

2. Párhuzamos kapcsolásnál a feszültség minden ágban egyenlő az áramforrás feszültségével. I1 = U / R1, I2 = U / R2

3. Passzolom.

P = U * I, tehát P1 = U * I1 = U² / R1. P2 hasonló módon számolható ki.

2019. febr. 14. 22:36