Crazypeople kérdése:

Valaki megtudná csinálni ezeket a feladatokat?


Egy 6V-os áramforrás sarkaira sorba kapcsolunk egy 200Ω és egy 300Ω ellenállású fogyasztót. Határozzuk meg a fogyasztók áramerősségét és feszültségét!


Egy ármakörben párhuzamosan kapcsolunk egy 400ohmos és egy 250 ohmos ellenállást. Az áramforrás feszültsége 24V. Számítsd ki az ellenállásokon átfolyó áram erösséget, valamint ezek teljesítményét!


Egy forgatótekercs műszer 100 menetes, 6cm² területű tekercse 0,1T mágneses indukciójú térben helyezkedik el.legnagyobb forgatónyomatékú helyzetben. A forgatónyomaték 9*10(mínusz hatodikon) N*M. Mekkora áram folyik a műszer tekercsén?


Mekkora mágneses mező lakul ki egy 50 ohmos merülöforraló 5menetes 10cm hosszú tekercsében ha vízbe merűl? A merülőforralót ebben az esetben 120V egyenáramra kapcsoljuk.



2019. febr. 7. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

200 Ω + 300 Ω = 500 Ω

• I = U/R = 6 V/500 Ω = 0,012 A = 12 mA. (Mindkét ellenálláson.)

• A 200 Ω-os ellenálláson a feszültség

U = I*R = 0,012 A*200 Ω = 2,4 V

• A 300 Ω-os ellenálláson a feszültség

U = I*R = 0,012 A*300 Ω = 3,6 V


(2,4 V + 3,6 V = 6 V

2019. febr. 8. 12:59
 2/2 anonim ***** válasza:

• A 400 Ω-os

ellenálláson átfolyó áramerősség: I = U/R = 24 V/400 Ω = 0,060 A (60 mA)

A teljesítmény P = U * I = 24 V*0,06 A = 1,44 Watt

• A 200 Ω-os

ellenálláson átfolyó áramerősség: I = U/R = 24 V/200 Ω = 0,120 A (120 mA)

A teljesítmény P = U * I = 24 V*0,12 A = 2,88 Watt

2019. febr. 8. 13:08