Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei forduló 10. osztály.23-30. Feladat. Levezetéssel légyszi! A feladatokat csatolom!?

[link]
2019. febr. 14. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fontos kérdés: a válaszokat szabad használni a levezetésben (mint a versenyen), vagy a feladatokat magukban tekintve oldjuk meg? (Ugye az utóbbi eset az körülbelül 5-ször annyi körmölést jelent…)
2019. febr. 14. 12:14
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen lehet használni
2019. febr. 14. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Eggyel besegítek. :)


24: Összekötöd minden kör középpontját a szomszédaival, akkor kapsz egy 4r oldalú egyenlőoldalú háromszöget. Ennek magassága 4r*gyök(3)/2=2r*gyök(3)

Ezen kívül ha a legfölső és alsó középső háromszög középpontját összekötöd az egyenessel az r-r távolság, vagyis

1= r+r+gyök(3)*r = r*(2+2*gyök(3))


r = 1/(2+2*gyök(3)) = 1/(gyök(12)+2)

2019. febr. 14. 13:58
 4/13 anonim ***** válasza:

30.

[link]

2019. febr. 14. 20:35
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldásokat!
2019. febr. 14. 20:44
 6/13 anonim ***** válasza:

30.

A szög 150°

2019. febr. 14. 21:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocsi

Segítenétek elmagyarázni hogy jön ki a 150 fok?


köszönöm

2019. febr. 15. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra én is kíváncsi vagyok! Remélem, a rajz alkotója elárulja, hogyan lehet kikövetkeztetni abból az ábrából a megoldást.
2019. febr. 15. 16:43
 9/13 anonim ***** válasza:
A 24. feladat megoldókulcsa hibás, mert nem szerepel benne megoldás, ami (√3 - 1)/4
2019. febr. 15. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Az (E) válasz éppen annyi, ha gyöktelenítesz benne, meglátod. Illetve a 13:58-as levezetéséből is látszik, hogy annyi a megoldás.


A többi geometriafeladatra viszont engem is érdekelne valami szép elemi indoklás. Koordgemmel nyilván kijön mindkettő, de hát az elé snassz, na...

2019. febr. 15. 17:20
1 2