Mi a zéushelye 1+sin2x-nek? És hogyan lehet kiszámolni?


2019. febr. 1. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
0 = 1 + sin(2x)
2019. febr. 1. 19:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt kell megkeresni, hogy sin2xhol lesz -1. Grafikusan látjuk, hogy ott, ahol ő érinti az x tengelyt. Ha csak sinx lenne, akkor ezek a helyek 3pi/2+n*2pi (n=0,+-1,+-2,...).


Most viszont a 2-es szorzó miatt egy x-irányú összenyomása történik a grafikonnak, ezért

3pi/4+n*pi (n=0,+-1,+-2,...). lesz a megoldás.

2019. febr. 1. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszából kiindulva:először is a sinX=0 függvénynek a zérushelye X=0 és a periódusa ennek 180fok, azaz így írjuk fel: X=0+k*180 K eleme Z(egész számoknak. Azaz az x tengelyen haladva 180 fokonként ismétlődnek a zérushelyek. A 1+sin2x=0 át úgy kell kiszámolni, hogy sin2x=-1 A 2x-et y nak helyettesíted be. sin y=-1 ami -90 foknál teljesül. Azonban a 2x szorzó miatt az y tengely irányába össze van zsugorítva a függvény. A sin X=-1 periódusa eredetileg 360 fok, de a 2x szorzó miatt ez 180fokra csökken. A +1 pedig 1 gyel felfele tolja a függvényt. Magyarul az fv. zérushelye: X E -90+k*180 KEZ
2019. febr. 8. 19:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!! :D
2019. febr. 9. 07:57