mx^2+12x-5<0
Köszönöm! :)
2019. jan. 20. 12:36
1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a valós számok halmazán, az m valós paraméter értékei esetén.
2019. jan. 20. 12:38
2/2 anonim válasza:
Ha m>0 és D=144+20m>0 esetén megoldod a másodfokú
mx^2+12x-5=0 egyenletet és a megoldáshalmaz ]x1,x2[ nyílt intervallum.
Ha m<0 és D=144-20m>0 esetén megoldod a másodfokú
mx^2+12x-5=0 egyenletet és a megoldáshalmazok ]-∞,x1[ és ]x2,∞[ nyílt intervallumok lesznek.
Ha m=0, akkor x<5/12. Sz. Gy.