Valaki segítene megoldani ezt a paraméteres egyenlőtlenséget?


mx^2+12x-5<0

Köszönöm! :)


2019. jan. 20. 12:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a valós számok halmazán, az m valós paraméter értékei esetén.
2019. jan. 20. 12:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha m>0 és D=144+20m>0 esetén megoldod a másodfokú

mx^2+12x-5=0 egyenletet és a megoldáshalmaz ]x1,x2[ nyílt intervallum.

Ha m<0 és D=144-20m>0 esetén megoldod a másodfokú

mx^2+12x-5=0 egyenletet és a megoldáshalmazok ]-∞,x1[ és ]x2,∞[ nyílt intervallumok lesznek.

Ha m=0, akkor x<5/12. Sz. Gy.

2019. jan. 25. 13:46