Hány olyan négyjegyű szám van, ami nem osztható öttel és minden számjegye különböző?


2019. jan. 13. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Összesen 9*9*8*7=4536 olyan négyjegyű szám van, amelyben minden számjegy különböző.

Egy szám akkor osztható 5-tel, ha utolsó számjegye 0 vagy 5.

Az 5-re végződő négyjegyű számok 8*8*7=448-an vannak.

A 0-ra végződő négyjegyű számok 9*8*7=504-en vannak.

Ezek alapján le tudod vonni a megfelelő következtetéseket?

2019. jan. 13. 12:49