Hogy kell megoldani ezt a feladatot?


Milyen k valós paraméter esetén lesz igaz a kx^2+3x-5=0 egyenletre, hogyha

a, egy valós gyöke van

b, két különböző valós gyöke van

c, nincs valós gyöke?



2018. dec. 31. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Felírod a megoldóképletet.

Ha a gyök alatti rész negatív, akkor nincs valós gyöke.

Ha nulla, akkor egy valós gyöke van, mivel akár hozzáadod a -b-hez, akár kivonod belőle, az ugyanaz lesz.

Ha a gyökér alatti rész pozitív, akkor van két valós gyök.

2018. dec. 31. 18:26
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Ekkora trivialitást kérdezni... Nincs egy matektanárod, aki 7.-ben megtanította volna?
2018. dec. 31. 18:45
 3/4 sharkxxx ***** válasza:

k*x^2 + 3*x - 5 = 0

a*x^2 + b*x + c = 0


a)

0 = b^2 - 4*a*c

0 = 3^2 - 4*k*(-5)

0 = 9 + 20*k

-9 = 20*k

k = -9/20

Egy valós gyöke van, ha k egyenlő -9/20.


b)

0 < 3^2 - 4*k*(-5)

0 < 9 + 20*k

-9 < 20*k

-9/20 < k

k > -9/20

Két különböző valós gyöke van, ha k nagyobb mint -9/20.


c)

0 > 3^2 - 4*k*(-5)

0 > 9 + 20*k

-9 > 20*k

-9/20 > k

k < -9/20

Nincs valós gyöke, ha k kisebb mint -9/20.

2018. dec. 31. 19:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy 3 commentből 2 norlmális van.
2019. jan. 1. 17:52