2018. dec. 19. 06:34
1/3 anonim válasza:
cos²x+cosx= 3-sin²x
cos²x+cosx= 3-(1-cos²x)
cos²x+cosx= 3-1+cos²x
2/3 anonim válasza:
1.
Mivel sin^2(x)+cos^2(x)=1 ezért az egyenletből cos(x)=2 adódik aminek nincs megoldása mert cos x a -1 és 1 között mozog.
2.
Gyököt vonsz.
cos(x)=1/2 amiből x=PI/3 +k*2PI illetve x=5Pi/3+k*2PI
cos(x)=-1/2 amiből x=2PI/3+k*2Pi illetve x=4Pi/3+k*2Pi
3.
Egy szorzat akkor és csak akkor nulla ha valamelyik tényezője nulla.
Log2 (x) -3=0 amiből x=2^3=8
Log2 (x^2)+6=0 amiből x^2=2^(-6)=1/64 amiből 1/8 és -1/8 adódik. Ebben a feladatban a kikötés az hogy x pozitív ezért az x=-1/8 nem megoldás.
Ellenőrizd mindhárom egyenlet megoldását!
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget
2018. dec. 19. 07:20