Valaki megtudja oldani ezt a kémia feladatot?


Egy oldat 3,2 g réz (II.) szulfátot és 6,24g kadmium-szulfátot tartalmaz. Hány grammal nő az oldatba mártott cinklemez tömege, ha az oldatból az összes réz és kadmium kiválik a lemezre.


Előre is köszönöm annak aki megoldja.



2018. dec. 13. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel az összes réz kiválik, ezért 3,2 grammal biztosan nő.

A következő kérdés az, hogy a 6,24 gramm kadmium-szulfát tömegéből mennyit tesz ki a kadmium. A kadmium-szulfát képlete CdSO4, tehát 1 mol CdSO4 tömege 112+32+4*16=208 gramm. Ha 1 gramm szulfátot veszünk, akkor abban a kadmium tömege 112/208 gramm, 6,24 grammban pedig 6,24*(112/208)=3,36 gramm van, ennyi fog kiválni még a cinklemezre.


Tehát a cinklemez tömege 3,2+3,36=6,56 grammal fog nőni


(Az elemek egészre kerekített értékével számolva. Pontosabb eredményt kapsz, hogyha pontosabb tömegekkel számolsz.)

2018. dec. 13. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. dec. 13. 19:56