Hogy kell megoldani ezt a kémia feladatot? (11. osztály)


Az (A) egygyűrűs aromás szénhidrogént, amelynek tömegszázalékos széntartalma 91,3%,

katalitikus klórozásnak vetnek alá. (B), (C) és (D) – vel jelölt mono-, di- és trihalogénezett

termékekből álló keverék keletkezik.

1. Határozza meg az (A) anyag molekulaképletét.

2. Írja le a (B), (C) és (D) anyagok (A) vegyületből való előállításának reakcióegyenleteit.

3.A keletkező keverékben az (A), (B), (C), (D) anyagok molaránya 4:3:2:1.. Számítsa ki 4,6 t (A) anyagból képződő (B) termék tömegét.

4. Számítsa ki a folyamatban alkalmazott (A) : Cl2 molarányt.


Az 1-es és a 2-es megy (A = C7H8), de a számítási feladatoknál tanácstalan vagyok. Valaki segítene?



2018. szept. 18. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

3. 4+3+2+1 = 10 rész van összesen, ez a 4,6 t akkor ebből vajon mennyi az A ? ( igen 4/10 *4,6 t) , aztán számold át kg-ba mert különben belezavarodsz.


m(A)= M(A)*n(A)

n(A)=m(A)/M(A)

reakcióegyenlet: ...

n(B)=n(A)

M(B)=...


m(B)= M(B)*n(B)

2018. szept. 18. 23:14