2018. dec. 18. 14:20
1/4 anonim válasza:
Először is megállapítod milyen lambdára lesz p(X=0) = 0.2 ahol X Poisson valváltozó. Ezután leolvasod p(X>=3)-at a 2*lambda paraméterű Poisson-ra.
2/4 anonim válasza:
Előző levezetve:
λ^k * e^(-λ) / k! = 0,2 és k=0
e^(-λ) = 0,2 --> λ = -ln(0,2) = 1,6094 (egyben átlagosan ennyi kávét adnak el egy órában)
A két óra alatt eladott kávék száma Poisson[3,219] szerint alakul. p(X≥3) = 1 - p(X=0) - p(X=1) - p(X=2), ezt már nem írom végig, de az első kifejezésbe kell behelyettesítgetni λ=3,219 és k=0,1,2 értékeket, az eredménye pedig 62.4% [link]
3/4 anonim válasza:
Jók a válaszok, de az elsőt miért nullázták le???
4/4 anonim válasza:
Ja, illetve már nem 0%-os az első.