0,2 a valószínűsége, hogy egy óra alatt senki nem kér kávét. Mennyi a valószínűsége hogy a következő két órában legalább 3 vandég fog kávét kérni?


2018. dec. 18. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Először is megállapítod milyen lambdára lesz p(X=0) = 0.2 ahol X Poisson valváltozó. Ezután leolvasod p(X>=3)-at a 2*lambda paraméterű Poisson-ra.
2018. dec. 18. 14:44
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Előző levezetve:

λ^k * e^(-λ) / k! = 0,2 és k=0

e^(-λ) = 0,2 --> λ = -ln(0,2) = 1,6094 (egyben átlagosan ennyi kávét adnak el egy órában)

A két óra alatt eladott kávék száma Poisson[3,219] szerint alakul. p(X≥3) = 1 - p(X=0) - p(X=1) - p(X=2), ezt már nem írom végig, de az első kifejezésbe kell behelyettesítgetni λ=3,219 és k=0,1,2 értékeket, az eredménye pedig 62.4% [link]

2018. dec. 18. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Jók a válaszok, de az elsőt miért nullázták le???
2018. dec. 18. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, illetve már nem 0%-os az első.
2018. dec. 18. 19:38