Ezt hogyan lehetne kiszámítani? Fizika


A Millikan-féle kísérletben a kondenzátorelemek közötti felfelé irányuló homogén mező térerőssége 15 000 N/C. Egy lebegő olajcsepp tömege 1,2x10^-15 kg.


a) Mekkora az olajcsepp töltése, ha a levegő aerosztatikai felhajtóerejét elhanyagoljuk?


b) Hányszorosa ez az elemi töltésnek?


Sehogyan sem akar kijönni az eredmény, akárhogy próbálom. Aki érti, legyen szíves segíteni!



2018. dec. 17. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A végképletek szerintem megtalálhatók a szakirodalomban, mert ez egy ismert jelenség.
2018. dec. 17. 18:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy már több helyen is utánanéztem, de nem találtam semmit. (Persze lehet, hogy elkerülte a figyelmemet.)
2018. dec. 17. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem csak annyi h m*g=E*q es kirendezed?
2018. dec. 17. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Micsoda egy rettenetes oktatási rendszer, kivakarják a könyvekből az elektromos térerősség definícióját, hogy F=Q*E (hát vagy a Lorentz-erő képletét). Komolyan itt a világ vége.
2018. dec. 17. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. dec. 17. 22:50