A termoszban lévő 7,4kg tömegű 64°C vízbe 0,7kg tömegű olvadó jeget teszünk. Mekkora lesz a hőegyensúly kialakulása után a víz hőmérséklete?
C víz = 4200
L jég = 334000
2017. máj. 1. 13:03
1/1 Minekvan válasza:
A 64 fokos vízben a hőmennyiség Qv=m*c*t1=1989120J
a jég olvadáshoz használt hő Qj=mj*L=233800J
a lehűlt vízben a hőmennyiség Q=Qv-Qj=1755320J
így a lehűlt víz hőmérséklete t=Q/(m*c)é=56,47 fok.