Fizikai feladat! Hogy kell ezt kiszámítani? (folyamat)


A termoszban lévő 7,4kg tömegű 64°C vízbe 0,7kg tömegű olvadó jeget teszünk. Mekkora lesz a hőegyensúly kialakulása után a víz hőmérséklete?


C víz = 4200

L jég = 334000



2017. máj. 1. 13:03
 1/1 Minekvan ***** válasza:

A 64 fokos vízben a hőmennyiség Qv=m*c*t1=1989120J

a jég olvadáshoz használt hő Qj=mj*L=233800J

a lehűlt vízben a hőmennyiség Q=Qv-Qj=1755320J

így a lehűlt víz hőmérséklete t=Q/(m*c)é=56,47 fok.

2017. máj. 5. 18:52