A feladat:

Egy locsolocsovet fuggolegesen tartva a viz 7 m magasra jutott fel. Legalabb mekkora volt a vizcseppek sebessege q csobol valo kilepeskor?


A gondolat menetre lenne szuksegem, mert nem ertem:D elore is koszonom



2018. dec. 10. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Energia megmaradás, a kezdeti mozgási energia helyzeti energiává alakul út.


Eh+Em végig állandó.

A locsolócső végénél csak mozgási van:

E = 0 + 1/2*m*v^2


A legmagasabb ponton v=0

E' = m*g*h + 0


E=E1

1/2*m*v^2 = m*g*h


m kiesik, h ismert, v-t ki lehet számolni.

2018. dec. 10. 14:54