A feladat:
Egy locsolocsovet fuggolegesen tartva a viz 7 m magasra jutott fel. Legalabb mekkora volt a vizcseppek sebessege q csobol valo kilepeskor?
A gondolat menetre lenne szuksegem, mert nem ertem:D elore is koszonom
2018. dec. 10. 11:10
1/1 anonim válasza:
Energia megmaradás, a kezdeti mozgási energia helyzeti energiává alakul út.
Eh+Em végig állandó.
A locsolócső végénél csak mozgási van:
E = 0 + 1/2*m*v^2
A legmagasabb ponton v=0
E' = m*g*h + 0
E=E1
1/2*m*v^2 = m*g*h
m kiesik, h ismert, v-t ki lehet számolni.