Igazabol nagyjabol ertem a gondolatmenetet, de nem talalom hogy a szabadeses idejet hogy kell kiszamitani.

A feladat:

Milyen magasrol esett le az a test amelyik 54 km/h sebesseggel ert foldet? Mennyi ido alatt ert le a talajra?

.

Tudnatok legyszi segiteni?:D elore is koszi



2018. dec. 9. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatoknál a négyzetes úttörvényre vonatkozó összefüggéseket kell hogy alkalmazza:


h=g*t^2/2

g=v/t


Az egyenletrendszerből az időt kiküszöbölve a magasságra a következő képletet kapja:


h=v^2/(2g) ebbe már csak be kell helyettesítenie.


Az idő kiszámítása már remélem nem okoz gondot magának ebben, mert a felírt összefüggésekből következik az is.

2018. dec. 9. 15:33