Igazabol nagyjabol ertem a gondolatmenetet, de nem talalom hogy a szabadeses idejet hogy kell kiszamitani.
A feladat:
Milyen magasrol esett le az a test amelyik 54 km/h sebesseggel ert foldet? Mennyi ido alatt ert le a talajra?
.
Tudnatok legyszi segiteni?:D elore is koszi
2018. dec. 9. 14:47
1/1 anonim válasza:
Az ilyen feladatoknál a négyzetes úttörvényre vonatkozó összefüggéseket kell hogy alkalmazza:
h=g*t^2/2
g=v/t
Az egyenletrendszerből az időt kiküszöbölve a magasságra a következő képletet kapja:
h=v^2/(2g) ebbe már csak be kell helyettesítenie.
Az idő kiszámítása már remélem nem okoz gondot magának ebben, mert a felírt összefüggésekből következik az is.