Egy termék árrésszintje 55,5%. Hány % a haszonkulcs?

Egyáltalán megoldható ennyi adatból ez a feladat?

2018. dec. 3. 14:10
 1/2 qkker1 ***** válasza:
Kevés az adat, kellenetudni az egyéb költségeket is.
2018. dec. 3. 14:22
 2/2 anonim válasza:

HK = ÁSZ / ELSZ * 100

ÁSZ = 55,5

ELSZ = 100-55,5 = 44,5

HK = 55,5 / 44,5 * 100 = 124,71

HK = 124,71 %

HK = haszonkulcs

ÁSZ = Árrés-színvonal

ELSZ = Elábé-színvonal

Elábé = Nyersanyagár, Nettó beszerzési ár

2020. dec. 9. 17:19