Egyáltalán megoldható ennyi adatból ez a feladat?2018. dec. 3. 14:10
1/2 qkker1 válasza:
Kevés az adat, kellenetudni az egyéb költségeket is.
2/2 anonim válasza:
HK = ÁSZ / ELSZ * 100
ÁSZ = 55,5
ELSZ = 100-55,5 = 44,5
HK = 55,5 / 44,5 * 100 = 124,71
HK = 124,71 %
HK = haszonkulcs
ÁSZ = Árrés-színvonal
ELSZ = Elábé-színvonal
Elábé = Nyersanyagár, Nettó beszerzési ár