Ha egy termék ára 20%-kal nő, azután megint nő 20%-kal, akkor hány százalékos lesz az áremelkedés?

Elvileg ez egy "becsapós" kérdés mert ide mindenko 40et írna,de dogában én 20ra tippeltem. Ez jó megoldás? Vagy valaki tudja mi a megoldása ennek a feladatnak? Lehet nagyon egyszerű, de fingom sincs és parázok :D

2018. okt. 15. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Vegyünk egy könnyen viselkedő, nem 0 számot, például a 100-at. Ha ezt 20%-ával növeljük, akkor 120 lesz belőle, és ha ezt is 20%-ával növeljük, akkor 144 lesz belőle. Most az a kérdés, hogy a 100-at hány százalékával kell növelni, hogy 144-et kapjunk; erre a válasz a 44%, tehát ennyi százalékos az áremelés.

Természetesen ez nem csak 100-ra működik, a pontos bizonyítás a következő;

Legyen a termék ára x, ekkor 20%-ával növelve x*1,2 lesz az értéke, ezt növelve 20%-ával x*1,44 lesz. Most az a kérdés, hogy az x-et hány százalékával kell növelni, hogy x*1,44 legyen belőle. Mivel x*1,44=x+0,44x, ezért ebből látható, hogy 44%-ra van szükség.

2018. okt. 15. 14:52
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem 44, de lehet nincs igazam.

100 ft mondjuk az eredeti ára, ha 20%-kal emelkedik, az 120ft. Ha az még 20%-kal emelkedik, az 144ft. Az +44%-kot jelent.

2018. okt. 15. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Betippelted dolgozatban! :DD Hát ezen szakadok! :D


A megoldás annyi lett volna, hogy kiszámolod mennyi lesz a termék ára 20%, majd újabb 20% emelés után, majd kiszámolod, hogy ez az ár az eredetinek a hány százaléka. Ha nincs meg adva az eredeti ár, akkor tételezz fel valamit, pl. 100 Ft., azzal könnyű számolni.

2018. okt. 15. 17:55
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

1 * sqr(1.2) = 1.44

1.44 - 1 = .44

Tehát 44% -kal nő.

Ebben mi az atomfizika?

2018. okt. 15. 23:20