Egy adott termék iránti kereslet és a termék ára közötti kapcsolatot egy lineáris

függvény segítségével írhatjuk le: q = D(p), ahol q az adott termék iránti kereslet, míg p a

termék egységára (ezer forintban). Egy adott termék vizsgálata során a következőt tudtuk

meg: ha a termék árát 5 ezer forinttal növeljük, a termék iránti kereslet 2 darabbal csökken,

valamint 550 ezer forintos ár mellett a termék iránti kereslet 100 db. Fejezze ki a termék

iránti keresletet a termék árának függvényében, ábrázoljuk is azt.


2018. szept. 26. 18:21
 1/2 A kérdező kommentje:
előre is köszi
2018. szept. 26. 18:21
 2/2 anonim ***** válasza:

"egy lineáris függvény"


Ez azt jelenti, hogy q = a*p+b alakú


Egy adott termék vizsgálata során a következőt tudtuk


"meg: ha a termék árát 5 ezer forinttal növeljük, a termék iránti kereslet 2 darabbal csökken"


Az egyszerűség e kedvéért legyen p 1000Ft-ban megadva.


Ebből azt tudjuk, hogy a = -2/5


"550 ezer forintos ár mellett a termék iránti kereslet 100 db. "


Ezt beírjuk:


100 = -2/5*550 + b

b = 100 + 2/5*550 = 100+220=320


q=320-2/5*p

2018. szept. 28. 15:00