Valaki le tudja vezetni az alábbi komplex számos feladatot?


Legyen

z1=cos(pi/5)+i*sin(pi/5),

z2=cos(pi/4)+i*sin(pi/4),

z3=cos(pi/2)+i*sin(pi/2).


Mennyi [(z1^5)*(z2^2)]/(z3^4)?



2018. nov. 28. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tanultad a komplex számok szorzásának definícióját? Micsoda egy oktatási rendszer, olyan feladatot ad, ami anyagot nem tanítanak...
2018. nov. 28. 15:30
 2/13 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés volt a napokban.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Én ott a #2 -es válaszoló voltam, de már meg sem merek nyikkanni.

2018. nov. 28. 15:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Először külön-külön végezd el a hatványozásokat, majd a számlálóban szorozd össze a két számot és a legvégén oszd el. Menni fog vagy ennél több segítség kell (elvileg tanulnotok kellett mindegyik részlépést)?
2018. nov. 28. 19:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Már rájöttem, hogyan kell megoldani a feladatot. Konkrétan a sin, cos és pi zavart össze engem.
2018. nov. 28. 21:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért kell áttérni exponenciális alakra. Onnantól már egy bölcsödés is tudja a szorzást/ hatványozást.


Nem értem miért nem írtad át exponenciális alakra. Az Euler-formulát azért remélem ismered, mert ha nem, akkor ki is iratkozhatsz a főiskoláról már most. Anélkül ugyanis nem létezik semmi...

2018. nov. 28. 22:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Az argumentumok radiánban vannak, ezért van PI-vel írva. Ha zavar, akkor váltsd át fokba. :) A cos és a sin nem tudom miért zavart össze, mert azok fixek, ezt hívják úgy, hogy trigonometrikus alak (ha az "r" értéke nincs kiírva, akkor az értelemszerűen "1", mint a mostani példában is).
2018. nov. 29. 00:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a gördülő golyóra vonatkozóan továbbra is várjuk a levezetésedet. Kifogyott az összes tintád, hogy ma sem fogott?
2018. nov. 29. 00:25
 8/13 anonim ***** válasza:
61%-os! Ne haragudj, de mi bajod van velem? Rávezettem a megoldásra és írta, hogy sikerült is neki, akkor miért vezessem le?
2018. nov. 29. 00:59
 9/13 anonim ***** válasza:

De akkor legyen, leírom a módszert:


1. hatványozzuk külön-külön a számokat:

z1^5 = A fokot beszorozzuk 5-tel.

z2^2 = A fokot beszorozzuk 2-vel.

z3^4 = A fokot beszorozzuk 4-gyel.


2. Elvégezzük a szorzás műveletet a számlálóban:

(z1^5)*(z2^2) = A két szám előbb kiszámolt fokait összeadjuk.


3. Elosszuk a számlálót a nevezővel:

A számláló előbb kiszámolt fokából kivonjuk a nevező fokát.


Megkaptuk a végeredményt.

2018. nov. 29. 01:03
 10/13 anonim ***** válasza:
De a hiánypótlási felkérés valami golyóra vonatkozott, nem erre a nemgolyóra...
2018. nov. 29. 09:48
1 2